Slovensko 1978 – Čachtická jeskyně

Termín 13. 10. – 14. 10. 1978

Účast: Standa Majer, Karel Ondra, Fanouš Musil, Pavel Glozar, já + naše auto

Na konci Čachtické 

13. 10. – pátek, přejezd do Chtelnice 

Sraz jsme měli v ½ 16 u Karlíka. Ten však přijel trochu později, ale ne tak moc. Pak jsme jeli za Standem k němu do práce, ten už na nás čekal. Pak jsme jeli za klukama na nádraží. Ti už tam taky byli. Jeli jsme přes Hodonín, Senicu, do Trstína a pak do Chtelnice. Zde už na nás kluci čekali. Byli jsme chvíli v hospodě a pak šli k Vladovi do bytu. Zde jsme promítali diapozitivy a šli jsme spát asi kolem 23 hod. 

14. 10 – sobota, Chtelnica – prohlídka krasu – odjezd do Višňového k Čachtické skupině 

Ráno jsme se vzbudili asi v 7 hodin. Oblíkli jsme se do overalů a připravovali jsme se na vyražení do terénu. Kluci vzali svůj terénní  stroj, na něj jsme si nasedali a jeli. Objeli jsme hodně lokalit, které vypadají ne beznadějně, ale chtělo by to více štěstí. Už jsou ve svém závrtě hodně hluboko a a pořád nic. Po vylezení ze závrtu udělal Vlado, jako hlavní šéfkuchař, ražničí. Bylo vynikající. Potom jsme se sbalili a sjeli dolů do Chtelnice. Převlékli jsme se, nasedli do auta a společně s klukama jsme odjeli do Višňového, kde už na nás čekali kluci. Bylo jich hodně a byli jsme rádi, že nás tak srdečně přijali. Zprvu chtěli jít s námi na noc do jeskyně. Já, Karel a Pavel jsme byli pro, ale nějak jsme byli přehlasováni. No to nevadí. Večer jsme trochu oslavovali asi tak do 23 hod., protože ráno jsme chtěli vstávat brzo, a taky jsme vstali, asi kolem 5. hodiny. 

15. 10. – neděle, Čachtická jeskyně 

Trochu jsme se nasnídali,  převlékli do overalů a vyšli směrem k Čachtické jeskyni. Šli jsme trochu oklikou, abychom si prohlídlivšechny zajímavosti jejich krasu. K Čachtické jeskyni jsme došli kolem ¾ na 9. Dolů jsme začli sestupovat kolem 9. hodiny. Jeskyně začíná pár žebříkama v úzkých puklinách. Hodně se plazí v úzkých chodbách. Ale jsou tam i pěkné velké dómy s nádhernou krápníkovou výzdobou. Došli jsme až na konec do brčkové chodby, která se špatně hledá. My jsme měli štěstí, že jsme ji našli. Potom jsme lezli nazpátek. Celou jeskyni jsme měli prolezlou za 5 hodin. Podle mého souzení by se jeskyně dala lehce prolézt za 3 hodiny. Venku jsme se trochu vysvlékli, protože bylo fantastické počasí. Cestou jsme sbírali bedle, kterých rostlo moc. Na chatu jsme došli asi za hodinu. Zde již byla navožená bašta. Asi kolem 17. hodiny jsme jeli směrem do Višňového, tam byli chvíli a potom jeli domů. Cestou byla hnusná mlha a tak jsme domů přijeli asi kolem 22. hod.

 

 

    Zobraz jako náhledy Zobraz velké fotky pod sebou Spusť prohlížeč

Copyright © 2006 Váš prostor, s.r.o. - všechna práva vyhrazena