Barazdaláš 1979

Účast: Zdeněk Tesařík, Pavel Plšek, Karel Ondra, Ota Brouk, členové SSS – OS č. 30 Chtelnica

Termín: 13. 4. – 15. 4. 1979 

13. 4. – pátek 

Měli jsme vyjet v 10 hod. ráno, jenže se všechno trochu zdrželo, takže jsme vyjeli až kolem 12. hodiny. Jeli jsme obvyklou cestou na Slovensko. Na místo jsme přijeli dost pozděv noci. Ubytovali jsme se a postavili jsme stany. 

14. 4. – sobota 

Ráno jsme se probudili v 8 hodin. Začli jsme se připravovat, když došel Jano. Asi za ½ hodiny došli další kluci z Chtelnice. A začly přípravy. Všechny lana se musely znovu smotat a přesně rozpočítat na stupně, abychom nedělali nic zbytečně. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. My jsme šli první, natahali lana a Slováci je pak stahovali. Začli jsme sestupovat v 11 hod. Sestup probíhal celkem bez problémů. Na dně jsme byli asi za dvě hodiny. Ještě jsme si prohlídli nové objevy, kam vede žebřík a je pěkná výzdoba. Pak jsme začli vystupovat a hlavně fotit. Venku jsme byli za 5 hodin. Kluci z Chtelnice vylezli asi kolem ½ 23. Sestup proběhl bez prolémů a hlavně dost hladce. Asi kolem 23 hod jsme šli spát. 

15. 4. neděle 

Ráno jsme jeli k Silické ladnici, kterou si Karel a Zdeněk trochu vyfotili, a pak jsme jeli na Muráňskou planinu, z které jsme viděli jen kousek, protože nahoru se nedalo, protože tam byla závora. Potom jsme jeli domů. Doma jsme byli okolo 23 hod.

 

 

    Zobraz jako náhledy Zobraz velké fotky pod sebou Spusť prohlížeč

Copyright © 2006 Váš prostor, s.r.o. - všechna práva vyhrazena